Föräldramöte

30 augusti är det föräldramöte på Husbygårdsskolan. Vi börjar i matsalen 18.00 där rektor Magnus kommer ha info till er föräldrar. Sedan fortsätter vi i sal 45 (7c) och sal 36 (7a). Där kommer vi informera om lägerskolan och ni kommer kvitta ut elevernas iPads. iPadskontrakt kommer skickas hem med eleverna på måndag (om ni inte fick ett under ert välkomstsamtal). Ni läser igenom kontraktet hemma och fyller i alla uppgifter utom den sista signaturen. Ni visar ID och skriver under kontraktet när ni får iPaden under föräldramötet.

Vi ser framemot att träffa er alla på onsdag! Vi ser gärna att eleverna också är med på mötet.

/Susanna, Torbjörn, Jenny och Helena


Utvalda inlägg
Inlägg kommer snart
Håll ögonen öppna...
Senaste inlägg
Arkiv
Sök efter taggar
Inga taggar än.
Följ oss
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2016 by Hadi Fahimifar. Proudly created with Wix.com

  • w-facebook